Czyszczenie pralki Domestosem – co warto wiedzieć?

19 lutego 2020

Pralka to urządzenie, które dzisiaj obecne jest w praktycznie każdym domu. Aby jednak mogło funkcjonować dobrze należy o nie odpowiednio dbać. Dbanie o pralkę powinno natomiast zawierać kilka prostych elementów. Jeżeli osadził się w niej kamień, to należy ją odkamieniać i dbać o to, by osad nie powracał. W przeciwnym przypadku dojdzie do awarii i konieczna będzie naprawa pralek. Oprócz tego pralka powinna być regularnie myta i dezynfekowana. Istnieje wiele środków, które przeznaczone są do mycia pralek, ale wiele osób wciąż woli sięgać po sprawdzone, domowe metody. Jedną z nich jest czyszczenie pralki Domestosem.

Jak czyścić pralkę Domestosem?

Metoda czyszczenia prali przy pomocy popularnego Domestosa jest bardzo proste. Należy w tym celu wykonać pranie puste, w którym zamiast proszku, czy płynu do prania daje się Domestos. Należy koniecznie pamiętać, że Domestosa nie dodaje się do szufladki na proszek i płyn. Należy wlać go bezpośrednio do bębna pralki. Warto jednocześnie pamiętać, że ilość środka powinna być zależna od stopnia zabrudzenia pralki.

W przypadku pralek bardzo brudnych używa się nieco więcej Domestosa, a w przypadku pralek czystszych – tylko niewielkiej jego ilości. Dla zwiększenia efektu pralkę można częściowo wyładować starymi ubraniami, które przeznaczone są do wyrzucenia. Domestos na pewno je zniszczy, ale pozwolą one na znaczne zwiększenie jego skuteczności. Od stopnia zabrudzenia pralki powinna zależeć również temperatura na jaką nastawiamy program pralki. W przypadku urządzeń bardzo zabrudzonych warto wybrać 90 stopni, a w przypadku pralek lekko zabrudzonych można ustawić temperaturę rzędu 40 – 60 stopni.

Dlaczego koniecznie trzeba czyścic pralkę?

Czyszczenie pralki to konieczność. Przede wszystkim, że kiedy nie jest używana to rozwijają się w niej bakterie. Oczywiście część z nich ginie podczas prania, ale nie wszystkie, a więc ich ilość ciągle się zwiększa. Pralka zaczyna niedobrze pachnieć. Uprane w niej ubrania mogą być również niekorzystne dla zdrowia, na przykład powodować reakcje alergiczne. Innym problemem są rozwijające się w pralce grzyby, a przede wszystkim ich bardzo trudno usuwalne zarodniki. Domestos pozwoli pozbyć się zarówno jednych, jak i drugich.

Źródło: https://fixagd.pl/porady-agd/czyszczenie-pralki-domestosem/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 - opinie, średnia opinia: 3,86 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *