Maszyny piorące

Czyszczenie i pielęgnacja mebli tapicerowanych od podstaw

Wiele osób zastanawia się, jak czyścić meble tapicerowane. Ważne jest to, aby stosować się do kilku podstawowych zasad. Tylko wtedy materiał przez długi czas będzie prezentował się nienagannie. Nie zapominajmy, że niewłaściwa pielęgnacja może doprowadzić do trwałego uszkodzenia materiału. Z pewnością należy zrezygnować z środków o agresywnym działaniu, czy też niektórych akcesoriów m.in. szczotek z ostrym włosiem.

(więcej…)

Odkurzacz piorący vs odkurzacz parowy. Która maszyna wygrywa? Porównanie

Sprzątanie bez użycia środków chemicznych jest jak najbardziej możliwe. Precyzyjne i łagodne czyszczenie różnorodnych powierzchni zapewniają nowoczesne maszyny parowe. Na rynku dostępne są również odkurzacze piorące, dzięki którym można pozbyć się nawet bardzo uporczywych plam. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym różnią się oba urządzenia, jakie są ich zalety i przy jakich pracach warto skorzystać z ich pomocy.

(więcej…)

Odkurzacz parowy – jak dobrze wybrać? [PORADNIK]

W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym technologiom sprzątanie mieszkania, biura czy hotelu za pomocą zwykłego odkurzacza powoli odchodzi do lamusa. Na rynku pojawiają się zaawansowane urządzenia, których działanie polega nie tylko na zebraniu okruchów z dywanu i drobnego pyłu. Do takich sprzętów można zaliczyć na przykład profesjonalny odkurzacz parowy, dzięki któremu można nie tylko błyskawicznie wyczyścić płytki i panele, ale również dokładnie wyprać dywan i wykładziny.

(więcej…)

Jaki sprzęt i maszyny dla firmy sprzątającej? Obowiązkowe zaopatrzenie

Osoby, które planują otworzyć własną firmę sprzątającą, powinny pamiętać nie tylko o zatrudnieniu doświadczonych pracowników, ale również o wybraniu odpowiedniego sprzętu, maszyn czyszczących i środków czystości. Niestety bez profesjonalnego i często drogiego sprzętu od producenta nie będzie można prowadzić zdrowej rywalizacji ze swoimi największymi konkurentami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jaki sprzęt dla firmy sprzątającej warto postawić w pierwszej kolejności.

(więcej…)

Jaki odkurzacz piorący do tapicerki i dywanów? [PORADNIK]

Dobry odkurzacz piorący jest w dzisiejszych czasach doskonałą alternatywą dla zwykłych odkurzaczy, dlatego też warto dokładnie mu się przyjrzeć. Sprzęt tego typu przydać może się nie tylko przy zbieraniu kurzu i wszelkich zanieczyszczeń, ale również przy praniu dywanów, kanapy albo tapicerki samochodowej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które planują kupić nowy odkurzacz piorący, ale nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy zwrócić uwagę.

(więcej…)

Odkurzacze hotelowe – więcej niż profesjonalne maszyny!

Osoby odpowiedzialne za zakup odkurzacza do hotelu często stają przed pokusą zakupu taniego sprzętu domowego. I choć rozwiązanie to jest na pierwszy rzut oka korzystne, to – z biegiem czasu – wiąże się z dodatkowymi i niepotrzebnymi kosztami. Zależność ta wynika przede wszystkim ze specyfiki technicznej tej grupy urządzeń. Są one po prostu znacznie mniej wytrzymałe od swoich „hotelowych” odpowiedników, zapewniając jednocześnie węższe spektrum funkcji i zastosowań.

(więcej…)

Dobry odkurzacz biurowy nie tylko musi być cichy

Porządny odkurzacz to jeden z tych sprzętów, bez którego bardzo trudno jest utrzymać idealny porządek w mieszkaniu, biurze lub hotelu. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują niezawodne i ciche odkurzacze biurowe w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego też wybranie tego najlepszego modelu jest dość trudnym zadaniem.

(więcej…)

Odkurzacze ekstrakcyjne 2 w 1. Sprawne pranie z odkurzaniem

Czyszczenie ekstrakcyjne jest wydajne, efektywne i co najważniejsze pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu na sprzątaniu, dlatego też coraz więcej firm sprzątających i klientów indywidualnych inwestuje w profesjonalne odkurzacze ekstrakcyjne. Urządzenia ekstrakcyjne zbudowane są tak naprawdę na bazie zwykłego odkurzacza suchego. Podstawowa różnica polega na tym, że odkurzacz ekstrakcyjny wyposażony jest w dwa zbiorniki. Pierwszy ze zbiorników służy oczywiście do magazynowania zebranych zanieczyszczeń. W drugim zbiorniku znajduje się z kolei czysty roztwór roboczy.

(więcej…)