Dobry odkurzacz biurowy nie tylko musi być cichy

6 września 2019

Porządny odkurzacz to jeden z tych sprzętów, bez którego bardzo trudno jest utrzymać idealny porządek w mieszkaniu, biurze lub hotelu. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują niezawodne i ciche odkurzacze biurowe w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego też wybranie tego najlepszego modelu jest dość trudnym zadaniem.

Postaw na profesjonalny odkurzacz biurowy

Czyste i zadbane biuro jest najlepszą wizytówką każdej firmy, dlatego też warto postawić nie tylko na profesjonalne środki czystości, ale również na niezawodny sprzęt, który ułatwi i przyśpieszy sprzątanie.

Niestety tradycyjne odkurzacze nie zawsze poradzą sobie w hotelowo-biurowych warunkach, dlatego też warto postawić na sprzęt z wyższej półki, który może pochwalić się doskonałą wydajnością i wytrzymałą konstrukcją.

odkurzacz biurowy

Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Wybierając nowy sprzęt do swojego biura w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na powierzchnię odkurzania. Mowa tutaj oczywiście o powierzchni bębna na zanieczyszczenia. Odkurzacz biurowy z małym bębnem nie sprawdzi się najlepiej w przypadku większego biura. Częste opróżniania bębna z zanieczyszczeniami może okazać się bardzo uporczywe, dlatego też warto postawić na większe modele.

W dzisiejszych czasach godne uwagi są przede wszystkim profesjonalne odkurzacze biurowe, które mogą pochwalić się bębnem o pojemności przynajmniej 15 litrów. Modele te są bardzo praktyczne i komfortowe, dzięki czemu zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

jaki odkurzacz do biura

Szerokość ssawki ma znaczenie

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest także szerokość ssawki. Jak łatwo się domyśleć im większa ssawka, tym oczywiście większą powierzchnię będzie można odkurzyć za pierwszym razem.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale nawet najlepszy jakościowo odkurzacz o wąskiej ssawce, może wydłużyć sprzątanie dwukrotnie. Wynika to oczywiście z tego, że osoba obsługująca odkurzacz będzie musiała wykonać większą ilość ruchów, aby dokładnie odkurzyć całą powierzchnię.

Jaka moc turbiny ssącej?

Na efektywność pracy nowoczesnych odkurzaczy biurowych duży wpływ ma przede wszystkim moc turbiny ssącej. Im większa moc, tym oczywiście więcej zanieczyszczeń można usunąć z czyszczonej powierzchni. Warto rozglądać się za odkurzaczami biurowymi, które mogą pochwalić się mocą na poziomie 800-900 W.

Warto wspomnieć także i o tym, że niestety część zasysanych zanieczyszczeń może powrócić do otoczenia. Aby uniknąć takiej sytuacji należy postawić na profesjonalne odkurzacze, które wyposażone są w specjalne filtry. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją odkurzacze biurowe z filtrami Hepa. Porządne filtry są najlepszym wyborem dla osób, które zmagają się z różnego typu alergiami.

Sprawdź firmy sprzedające odkurzacze

Czym charakteryzuje się porządny odkurzacz biurowy?

Sprzątanie biura bardzo często wiąże się niestety z przeszkadzaniem pracownikom, którzy aktualnie wykonują swoje codzienne obowiązki. Aby nie zakłócać porządku w firmie warto więc postawić na odkurzacze, które pracują bardzo cicho. Sprzęty tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko w biurze, ale również w szkole, hotelach i sklepach.

Warto rozejrzeć się za odkurzaczem, który wyposażony został w przydatną funkcję ECO. To właśnie ta funkcja automatycznie uruchamia energooszczędny i cichy tryb pracy. Magiczny przycisk ECO jest w stanie wytłumić hałas nawet o 5 decybeli, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Specjaliści polecają do biura odkurzacze, które generują hałas niższy niż 65 decybeli.

czym charakteryzuje się odkurzacz biurowy

Jaka moc odkurzacza?

Jak wspomniano powyżej odkurzacze biurowe wyróżniają się wysoką mocą turbiny ssącej i samego silnika, dzięki czemu można poradzić sobie nawet z bardzo brudnymi powierzchniami. Warto jednak wspomnieć o tym, że duża moc odkurzacza, wcale nie musi oznaczać olbrzymiego zużycie energii elektrycznej.

Profesjonalne odkurzacze biurowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów i korzystają z nowoczesnych technologii, dzięki czemu można zachować idealny kompromis pomiędzy efektywnością odkurzania, a energooszczędnością. Najbardziej wymagające osoby, powinny postawić na odkurzacz biurowy o klasie energetycznej A++. Modele tego typu w swojej klasie nie mają sobie równych.

Gwarancja i fachowy serwis

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wybierając odkurzacz biurowy warto zwrócić uwagę także na jego gwarancję oraz na to, czy będzie można bez żadnego większego problemu szybko skorzystać z serwisu. Wysokiej jakości sprzęt powinien posiadać przynajmniej 2-letnią gwarancję.

Jeżeli chodzi o kompleksową opiekę techniczną, to warto rozejrzeć się za firmami, które zapewniają profesjonalny serwis door-to-door. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie komfortowe rozwiązanie.

Odpowiednia długość kabla

Jeżeli chodzi o kabel zasilający, to jak łatwo się domyśleć im dłuższy przewód tym lepiej. W przypadku odkurzaczy biurowych standardem jest minimum 10 metrów.

Warto wspomnieć również i o tym, że liczy się nie tylko długość kabla, ale również to, czy interesujący nas model posiada specjalny zwijacz. Wysokiej jakości odkurzacz biurowy powinien posiadać ręczny zwijacz na tzw. „korbkę”. Jest to bardzo prosty i co najważniejsze niezawodny mechanizm.

Ile kosztuje dobry odkurzacz biurowy?

Odkurzacze biurowe przeważnie kosztują 2-krotnie więcej od swoich tradycyjnych odpowiedników. Warto wspomnieć jednak o tym, że oryginalny sprzęt od renomowanego producenta jest inwestycją na lata, dlatego też nie warto oszczędzać na tym polu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę również na cenę worków.

Na rynku dostępne są nowoczesne odkurzacze bezworkowe, dzięki którym w dłuższej perspektywie można sporo zaoszczędzić. Pamiętać należy o tym, że to właśnie porządny worek jest pierwszym stopniem filtracji, dlatego też powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału. W dzisiejszych czasach zaleca się rezygnacje z papierowych worków na modele wykonane z wielowarstwowej tkaniny. Papierowe worki są tak naprawdę tańszymi zamiennikami oryginałów, ale pamiętać należy o tym, że niestety cechują się one bardzo słabą filtracją.

Wygląd odkurzacza biurowego

W trakcie odkurzania nie zwraca się całkowicie uwagi na względy estetyczne. Dla użytkowników najważniejszym kryterium jest ergonomiczność, trwałość i oczywiście skuteczność odkurzania. Warto postawić jednak na takie modele, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Mocno zakurzony odkurzacz niestety nie prezentuje się zbyt okazale. Od samego wyglądu zdecydowanie większe znaczenie ma trwałość odkurzacza i wszystkich akcesoriów. Sawki, rury ssące i węże powinny być bardzo wytrzymałe, ponieważ to właśnie te elementy najczęściej zużywają się podczas pracy. Warto oczywiście inwestować w takie odkurzacze biurowe, w których będzie można szybko wymienić uszkodzone elementy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *