Parownice profesjonalne – więcej niż tradycyjne myjki parowe!

7 września 2019

Parownice profesjonalne mają bardzo wiele zalet, dlatego też z roku na rok coraz więcej firm korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Profesjonalne maszyny parowe do sprzątania mogą pochwalić się przede wszystkim bardzo dużą sprawnością czyszczenia, wygodną obsługą oraz dość szybkim tempem pracy. Nie można zapominać również o tym, że tego rodzaju urządzenia bardzo dokładnie dezynfekują powierzchnie i są znacznie lepsze od tradycyjnych parownic domowych.

Profesjonalne urządzenia parowe do zadań specjalnych

Profesjonalne parownice są bardzo uniwersalnymi urządzeniami, które w dzisiejszych czasach wykorzystywane są w wielu sytuacjach. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby można było dokładnie wyczyścić nawet trudno dostępne powierzchnie.

myjka parowa profesjonalna

Parownica profesjonalna – co warto wiedzieć?

parowe czyszczenie profesjonalneMyjki parowe to nic innego jak wysokiej jakości urządzenia czyszczące, które korzystają z dobrodziejstwa suchej pary. Dzięki parownicom można w krótkim czasie pozbyć się nawet bardzo dużych zabrudzeń. Myjki parowe profesjonalne od swoich zwykłych, domowych odpowiedników wyróżniają się przede wszystkim większą mocą, a dokładniej mówiąc większym ciśnieniem roboczym.

Sucha para wyrzucana z bardzo dużym ciśnieniem jest w stanie poradzić sobie z rozbiciem cząsteczek brudu. Jak wspomniano powyżej para podgrzewana jest do wysokich temperatur nie tyko po to, aby wyczyścić nieprzyjemne dla oka plamy, ale również po to, aby usunąć wszystkie bakterie i drobnoustroje. Urządzenia tego typu w szczególności docenią alergicy.

Dlaczego sucha para jest tak skuteczna?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że sucha para w swoim składzie nie ma wilgoci, dzięki czemu można ją śmiało wykorzystać przy wielu pracach.

Profesjonalna myjka parowa doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni drewnianych, metalowych, betonowych i kamienistych.

Nie można zapominać również o powierzchniach skórzanych, szklanych i ceramicznych, które wymagają dużej ostrożności.

czyszczenie samochodu myjką parową profesjonalną

Każdy, kto myśli o profesjonalnym auto-detailingu powinien jak najszybciej postawić na sprawdzone parownice profesjonalne od renomowanego producenta Tecnovap.

Sucha para nie pozostawia mokrych śladów, dzięki czemu parownice można śmiało wykorzystać w pomieszczeniach, w których nie można skorzystać z pomocy specjalnych systemów odpływających. Profesjonalne parownice wykorzystywane są do kompleksowej konserwacji różnorodnych urządzeń i maszyn, które nie mogą pozwolić sobie na bezpośredni kontakt z wodą.

Jakie największe zalety myjek profesjonalnych?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że czyszczenie parą jest przyjazne środowisku, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z tej niesamowitej technologii. Korzystając z parownicy nie ma potrzeby sięgania po środki chemiczne. Nowoczesne urządzenia zaprojektowane zostały w taki sposób, aby jak najwięcej oszczędzić wody.

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Niestety przy tradycyjnym sprzątaniu, zanieczyszczona woda bardzo często trafia bezpośrednio do kanalizacji. W wysokiej jakości parownicach z jednego litra wody można wyprodukować nawet 1700 litrów pary. Taka ilość powinna w zupełności wystarczyć do kompleksowego wyczyszczenia niewielkiego mieszkania. W parownicach profesjonalnych energia elektryczna wykorzystywana jest jedynie do podgrzania wody, dlatego też urządzenia te są bardzo ekologiczne.

W jaki sposób wydłużyć żywotność parownic?

Parownice profesjonalne to doskonałe i niezawodne urządzenia, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Osoby, które chcą zadbać o dobrą kondycję swoich parownic, powinny jak najszybciej postawić na profesjonalne środki czyszczące.

doczyszczanie profesjonalna myjka parowa

Mowa tutaj przede wszystkim o odkamieniaczach. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które zmagają się z twardą wodą.

Co warto wiedzieć o parownicach?

Para sucha jak powszechnie wiadomo nie uczula i co najważniejsze nie pozostawia po sobie nieprzyjemnych resztek detergentów. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim u rodzin z małymi dziećmi, które niestety lubią wkładać różnorodne przedmioty do ust.

Jak wspomniano wcześniej, parownica profesjonalna do sprzątania jest idealnym wyborem również dla alergików. Wynika to oczywiście z tego, że para sucha bardzo szybko łączy się z cząsteczkami kurzu. Dzięki parownicy można znacząco podnieść jakość powietrza w danym pomieszczeniu.

Jakie ciśnienie powinna posiadać porządna parownica?

Ciśnienie z jakim wystrzeliwana jest sucha para ma olbrzymi wpływ na skuteczność parownicy. Jak łatwo się domyśleć im większe ciśnienie, tym wyższa jakość usuwania poszczególnych zabrudzeń.

Do codziennego użytku w zupełności wystarczy ciśnienie robocze w przedziale od 4 do 6 barów.

Jeżeli chodzi o przeznaczenie typowo przemysłowe, to w tym konkretnym przypadku warto postawić na urządzenia z ciśnieniem wyższym niż 6 barów.

Jaka waga i wymiar myjki?

Jeżeli chodzi o samą wagę i wymiar parownicy, to parametry te mają wpływ jedynie na wygodę użytkowania poszczególnych rozwiązań. Jeżeli myjka będzie często użytkowania, to warto postawić na lżejszy sprzęt, który dodatkowo zawiera specjalne kółka.

Niestety im mniejsza waga, tym najprawdopodobniej mniejsza moc parownicy i mniejsza skuteczność czyszczenia. Wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji i zapotrzebowania.

parownice profesjonalne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *