Maszyny do mycia podłóg

Zamów profesjonalne maszyny czyszczące: https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/. Sprawdzą się do różnych rodzajów podłóg i posadzek. Wyważony stosunek jakości do ceny zachęca do zakupu.

Czym umyć szklarnię?

Szklarnie są wykorzystywane do uprawy roślin i zapewnienia im odpowiednich warunków wzrostu, takich jak temperatura i wilgotność. Aby szklarnia działała sprawnie, konieczne jest jej utrzymanie w czystości. W tym artykule omówimy, czym umyć szklarnię, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

(więcej…)

Nowoczesne sposoby na mycie podłóg, czyli jak skrócić czas sprzątania?

Mycie podłóg to jedna z tych czynności, które musimy wykonywać regularnie, jeśli chcemy cieszyć się odpowiednim poziomem czystości. Niestety zajmuje to dość dużo czasu – tym więcej, im przestronniejsze mamy mieszkanie. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można skrócić oraz ułatwić sobie cały proces. Porządny mop to podstawa – dzięki niemu nie trzeba sięgać po szczotkę i spędzać długich godzin na kolanach. Nowoczesne mopy do podłóg są bardzo praktyczne i znacznie ułatwiają utrzymanie czystości. Po jaki model najlepiej sięgnąć?

(więcej…)

Jak oczyścić podłogę w garażu? Sprawdzamy!

Każdy garaż jest miejscem specyficznym. I choć jest on jak najbardziej praktycznym i funkcjonalnym elementem każdego gospodarstwa domowego, to nie brakuje w nim wielu różnych zabrudzeń. Te z kolei odkładają się na powierzchni podłogi i – niestety – muszą być z biegiem czasu usuwane.

(więcej…)

Nilfisk SC 100 – mała maszyna do mycia podłogi [OPINIA]

Mycie podłogi za pomocą mopa trudno uznać za przyjemne zadanie, szczególnie gdy do wyczyszczenia jest dość duża powierzchnia. To nie tylko kwestia czasu, ale i efektywności. Mop szybko się brudzi, podłoga pozostaje mokra i trzeba ją później wysuszyć. Dlatego warto zdecydować się na nowoczesny sposób utrzymywania czystości podłóg i wykorzystać w tym celu maszynę szorująco-zbierającą Nilfisk SC100.

(więcej…)

Mycie podłóg i dezynfekcja powierzchni w szpitalu – jakie maszyny i sprzęt?

Utrzymanie czystości w szpitalu jest szczególnie ważne ze względu na możliwość występowania chorobotwórczych drobnoustrojów. Podstawą okazuje się dokładne sprzątnięcie powierzchni podłóg i to nie tylko z typowych zanieczyszczeń związanych z codziennym użytkowaniem. Ważne jest również usunięcie rozwijających się patogenów bakterii beztlenowych czy gronkowca złocistego. Mycie i dezynfekcja podłóg w szpitalu wymaga zatem zastosowania efektywnych metod czyszczących.

(więcej…)

Maszyna czyszcząca do podłóg – cena i opłacalność zakupu

Załóżmy, że mamy do oczyszczenia pewną podłogę. Wielkość jej powierzchni nie jest istotna, podobnie zresztą jak jej konstrukcja, bądź zastosowanie. Niemniej, trzeba od czasu do czasu ją wyczyścić. Owszem, można to zrobić siłą ludzkich mięśni, jednak w praktyce angażujemy w ten sposób zbyt dużo sił i środków. Czy zastosowanie maszyny czyszczącej do podłóg będzie w tym przypadku opłacalne?

W poniższym artykule spróbujemy przeanalizować, czy i w jakich sytuacjach zakup danej maszyny będzie się opłacać. Sprawdzimy też, czy opłaci się nam w danej sytuacji zakup urządzenia za co najmniej kilka tysięcy złotych, nie licząc oczywiście ponoszonych z tytułu jego zakupu dodatkowych kosztów eksploatacji. Jednym słowem – sprawdzimy, czy cena tych urządzeń jest adekwatna do ich jakości i zastosowania.

(więcej…)

Jaka maszyna do mycia podłogi w sklepie? [PORADNIK]

Dla osób zajmujących się sprzątaniem, podłoga sklepowa to prawdziwy koszmar. Nie dość, że jest ona bardzo intensywnie eksploatowana, to jeszcze oddziałują na nią różne substancje, które zwykle trudno usunąć. W praktyce, wymaga ona wielokrotnego sprzątania a do tego – jak wiemy – potrzebna jest dobra maszyna do mycia podłogi w sklepie.

W poniższym artykule zastanowimy się, jaką maszynę najlepiej kupić, sprawdzimy na co zwrócić uwagę przy takim zakupie i poznamy kilka modeli, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Zaczynamy!

(więcej…)

Jaka maszyna do czyszczenia drewnianej podłogi sportowej?

Trudno uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę sportową na brudnej podłodze. Problemem nie są tu oczywiście względy estetyczne, lecz bezpieczeństwo jej użytkowania. Standardowo podłogi do zastosowań sportowych są projektowane tak, by maksymalnie zwiększyć ich przyczepność. Niestety brud – często w postaci błota, lub piasku – może ją zmniejszyć, narażając ćwiczących na ryzyko wypadku bądź kontuzji.

Jak zatem doczyścić taką podłogę wykonaną z parkietu? Najlepszym rozwiązaniem pozostaje częściowo zautomatyzowany sprzęt, który będzie łatwy w obsłudze, niezależny i przede wszystkim wydajny. No i jeszcze jedno: urządzenie czyszczące nie może zbyt intensywnie oddziaływać na podłogę, by nie doprowadzić (po wielu cyklach szorowania) do jej uszkodzenia.

(więcej…)

Odkurzacz parowy – jak dobrze wybrać? [PORADNIK]

W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym technologiom sprzątanie mieszkania, biura czy hotelu za pomocą zwykłego odkurzacza powoli odchodzi do lamusa. Na rynku pojawiają się zaawansowane urządzenia, których działanie polega nie tylko na zebraniu okruchów z dywanu i drobnego pyłu. Do takich sprzętów można zaliczyć na przykład profesjonalny odkurzacz parowy, dzięki któremu można nie tylko błyskawicznie wyczyścić płytki i panele, ale również dokładnie wyprać dywan i wykładziny.

(więcej…)

Jaki sprzęt i maszyny dla firmy sprzątającej? Obowiązkowe zaopatrzenie

Osoby, które planują otworzyć własną firmę sprzątającą, powinny pamiętać nie tylko o zatrudnieniu doświadczonych pracowników, ale również o wybraniu odpowiedniego sprzętu, maszyn czyszczących i środków czystości. Niestety bez profesjonalnego i często drogiego sprzętu od producenta nie będzie można prowadzić zdrowej rywalizacji ze swoimi największymi konkurentami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jaki sprzęt dla firmy sprzątającej warto postawić w pierwszej kolejności.

(więcej…)