Blog o maszynach czyszczących

Czym umyć szklarnię?

Szklarnie są wykorzystywane do uprawy roślin i zapewnienia im odpowiednich warunków wzrostu, takich jak temperatura i wilgotność. Aby szklarnia działała sprawnie, konieczne jest jej utrzymanie w czystości. W tym artykule omówimy, czym umyć szklarnię, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

(więcej…)

Nowoczesne sposoby na mycie podłóg, czyli jak skrócić czas sprzątania?

Mycie podłóg to jedna z tych czynności, które musimy wykonywać regularnie, jeśli chcemy cieszyć się odpowiednim poziomem czystości. Niestety zajmuje to dość dużo czasu – tym więcej, im przestronniejsze mamy mieszkanie. Nic zatem dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można skrócić oraz ułatwić sobie cały proces. Porządny mop to podstawa – dzięki niemu nie trzeba sięgać po szczotkę i spędzać długich godzin na kolanach. Nowoczesne mopy do podłóg są bardzo praktyczne i znacznie ułatwiają utrzymanie czystości. Po jaki model najlepiej sięgnąć?

(więcej…)

Parownice TECNOVAP – niezawodne myjki parowe z Włoch!

Tecnovap to rzetelna i godna polecenia firma włoska, która od 1985 roku oferuje swoim klientom wysokiej jakości parownice profesjonalne i przemysłowe. Firma cały czas się rozwija i nieustannie podąża za wszelkimi nowinkami w branży parowych urządzeń czyszczących, dlatego też co roku jest w stanie zaproponować swoim klientom coraz doskonalsze maszyny parowe.

(więcej…)

Czyszczenie pralki Domestosem – co warto wiedzieć?

Pralka to urządzenie, które dzisiaj obecne jest w praktycznie każdym domu. Aby jednak mogło funkcjonować dobrze należy o nie odpowiednio dbać. Dbanie o pralkę powinno natomiast zawierać kilka prostych elementów. Jeżeli osadził się w niej kamień, to należy ją odkamieniać i dbać o to, by osad nie powracał. W przeciwnym przypadku dojdzie do awarii i konieczna będzie naprawa pralek. Oprócz tego pralka powinna być regularnie myta i dezynfekowana. Istnieje wiele środków, które przeznaczone są do mycia pralek, ale wiele osób wciąż woli sięgać po sprawdzone, domowe metody. Jedną z nich jest czyszczenie pralki Domestosem.

(więcej…)

Czyszczenie srebra i platerów domowymi sposobami

Czyszczenie srebra i platerów wydaje się być niezwykle skomplikowane. Zanim jednak sięgniemy po drogie preparaty wypróbujmy domowe sposoby. Dzięki nim w błyskawicznym tempie wyeliminujemy nawet rozległe zabrudzenia, a tym samym przywrócimy pierwotny blask danej powierzchni. Plusem jest fakt, że stworzenie własnej mieszanki czyszczącej jest tanie i szybkie. Istotne jest jedynie to, aby zaopatrzyć się w niezbędne składniki. Sprawdzą się one w przypadku, gdy nalot nie jest zbyt gruby.

(więcej…)

Czyszczenie mosiądzu – 5 sprawdzonych sposobów

Przedmioty wykonane z mosiądzu mogą prezentować się efektownie, a zarazem ekskluzywnie. Niestety wraz z upływem czasu powierzchnia może stracić swój pierwotny wygląd. Wszelkie zabrudzenia odbierają jej urok, a także nieprzeciętny charakter. Czyszczenie mosiądzu nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Z pewnością nie należy stosować agresywnych preparatów czyszczących, które mogłyby spowodować trwałe deformacje. Zamiast nich postawmy na domowe metody, które cechują się wysoką skutecznością.

(więcej…)

Czyszczenie i pielęgnacja mebli tapicerowanych od podstaw

Wiele osób zastanawia się, jak czyścić meble tapicerowane. Ważne jest to, aby stosować się do kilku podstawowych zasad. Tylko wtedy materiał przez długi czas będzie prezentował się nienagannie. Nie zapominajmy, że niewłaściwa pielęgnacja może doprowadzić do trwałego uszkodzenia materiału. Z pewnością należy zrezygnować z środków o agresywnym działaniu, czy też niektórych akcesoriów m.in. szczotek z ostrym włosiem.

(więcej…)

Jak dokładnie wyczyścić ceramiczną płytę gazową?

Powierzchnie ceramiczne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko w nowoczesnych, ale również i klasycznych aranżacjach wnętrz. Aby ceramiczne płyty gazowe prezentowały się bardzo okazale nawet po wielu latach użytkowania pamiętać należy o rzetelnym i systematycznym czyszczeniu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak wyczyścić ceramiczną płytę gazową?

(więcej…)

Jak oczyścić podłogę w garażu? Sprawdzamy!

Każdy garaż jest miejscem specyficznym. I choć jest on jak najbardziej praktycznym i funkcjonalnym elementem każdego gospodarstwa domowego, to nie brakuje w nim wielu różnych zabrudzeń. Te z kolei odkładają się na powierzchni podłogi i – niestety – muszą być z biegiem czasu usuwane.

(więcej…)

Myjka parowa Gal 8 bar Tecnovap [OPINIA]

Jednofazowa parownica profesjonalna Gal 8 bar Tecnovap cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale również za granicą, dlatego też warto dokładnie jej się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które poszukują niezawodnej myjki parowej do zadań specjalnych, ale nie wiedzą, na jaki sprzęt postawić i na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

(więcej…)