Parownice przemysłowe – cena w parze z jakością i szybkością czyszczenia!

5 września 2019

Profesjonalne parownice przemysłowe wykorzystują wysokie ciśnienie 6, 8 czy 10 bar do odsysania rozpuszczonego zabrudzenia. Oryginalna parownica przemysłowa wykorzystywana jest nie tylko do konserwacji maszyn i całych linii produkcyjnych, ale również do czyszczenia podłóg, posadzek, okien i mocno zabrudzonych szyb.

Co warto wiedzieć o parownicach przemysłowych?

Nowoczesne myjki parowe przemysłowe wyposażone są w specjalny układ, który stopniowo dozuje detergent. Dzięki odpowiednim akcesoriom natryskowym (pistolety, lance, węże albo dysze) operator jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych zabrudzeń.

Przemysłowa myjka parowa doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się skuteczność i szybkość w usuwaniu zabrudzeń. Mowa tutaj przede wszystkim o większych halach produkcyjnych, warsztatach i zakładach przemysłowych.

parownica przemysłowa

Wielofunkcyjne urządzenia parowe do kompleksowego czyszczenia

Parownica przemysłowa wytwarza parę suchą, która w swoim składzie zawiera około 5-6% wody. Substancja ta może pochwalić się bardzo wysokim właściwościami dezynfekcji oraz przenikania struktury powierzchni. Sucha para jest w stanie poradzić sobie nawet z olejem, klejem, graffiti i gumą, dlatego też doskonale sprawdzi się w branży przemysłowej. Tego rodzaju maszyny parowe są wykorzystywane do czyszczenia linii produkcyjnych.

Także sprawdzą się dobrze podczas czyszczenia przenośników taśmowych.

Tutaj jeszcze jedna realizacja.

Warto wspomnieć również i o tym, że parownice przemysłowe doskonale radzą sobie z usuwaniem różnorodnych szczepów bakteryjnych, które odporne są na większość preparatów chemicznych i popularnych środków dezynfekcyjnych. Osoby, które chcą pozbyć się wirusów, grzybów, drożdży, pleśni, roztoczy i salmonelli, powinny jak najszybciej postawić na wysokiej jakości sprzęt od renomowanego producenta.

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Ile to kosztuje?

Parownice przemysłowe włoskiego producenta Tecnovap przeważnie są konfigurowane indywidualnie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że klienci mogą samodzielnie dobierać poszczególne elementy, takie jak np.: węże lub dodatkowe akcesoria.

Dopiero po skompletowaniu swojego zestawu, dystrybutor będzie mógł przedstawić ceny za wybrany sprzęt. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu każdy może dopasować sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wybór odpowiednich detergentów ma znaczenie

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnych parownic przemysłowych powinny skupić się również na tym, aby dobierać odpowiednie detergenty. Pamiętać należy o tym, że nieodpowiednie detergenty niestety po podgrzaniu powyżej 100 stopni C stają się niebezpieczne nie tylko dla zdrowia operatora, ale również bardzo negatywnie wpływają na stan technicznych czyszczonych urządzeń i powierzchni.

Najbezpieczniejszym wyborem jest zawsze stawianie na preparaty, które zalecane są przez samego producenta. Wybierając nowe detergenty warto także sprawdzić opinie byłych użytkowników o poszczególnych preparatach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie produkty.

Szerokie zastosowanie

Parownica przemysłowa znajdzie szerokie zastosowanie w wielu miejscach. Sprzęt tego typu wykorzystuje się między innymi do kompleksowego czyszczenia stołówek, kuchni, toalet i basenów.

Dzięki niesamowitym właściwościom dezynfekującym, parownice wykorzystywane są na szeroką skalę w przychodniach, szpitalach, karetkach pogotowania i różnorodnych zakładach przemysłowych.

Jak działa myjka parowa?

Tradycyjna parownica przemysłowa składa się z dwóch najważniejszych elementów. Pierwszym z nich jest bojler, a drugi to specjalny moduł parowy. Bojler jak łatwo się domyśleć pełni rolę zbiornika na wodę. Po uruchomieniu myjki parowej, następuje automatyczne podgrzanie wody, a wspomniano moduł parowy doprowadza wodę ze zbiornika do wrzenia, dzięki czemu można uzyskać gorącą parę.

Bardzo ważnym etapem jest wyprowadzenie pary na zewnątrz. Za to zadanie odpowiada specjalna dysza, która wykorzystują olbrzymie ciśnienie jest w stanie wyrzucić gorącą parę na czyszczone powierzchnie. W większości parownicach przemysłowych operator ma możliwość ustawienia odpowiedniej siły wyrzutu. W najlepszych myjkach parowych prędkość wyprowadzenia pary wodnej może osiągnąć nawet 15 km.

Dlaczego warto postawić na czyszczenie parą?

Czyszczenie parą ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach myjki parowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem i to nie tylko w zastosowaniach przemysłowych. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że gorąca para nie tylko dokładnie czyści różnorodne powierzchnie, ale przede wszystkim skutecznie je dezynfekuje.

Dla wielu osób największą zaletą czyszczenia parą jest jednak to, że dzięki tej metodzie bez żadnego większego problemu można dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków. Fenomen pary polega tak naprawdę na emulgowaniu oraz rozbijaniu poszczególnych cząsteczek tłuszczu i na skutecznym rozpuszczaniu twardego brudu.

Poprzez likwidację bakterii i różnorodnych mikroorganizmów, możliwe jest zachowanie idealnej higieny. Nowoczesne parownice przemysłowe są w stanie wytworzyć parę o temperaturze 180 stopni C. Warto tutaj zaznaczyć, że większość groźnych mikroorganizmów traci swój żywot już przy temperaturze 85 stopni C.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 - opinie, średnia opinia: 4,75 z 5)
Loading...

1 komentarz - Parownice przemysłowe – cena w parze z jakością i szybkością czyszczenia!

  1. Myjki przemysłowe włoskiego producenta Tecnovap to obecnie jedne z najlepszych maszyn parowych na rynku. Polityka producenta nie pozwala dystrybutorom ujawniania cen parownic, jednak jest w tym także i duża zaleta.

    Kontaktując się w/s wyceny myjki parowej: https://myjki.biz/k/parownice/przemyslowe/ dystrybutor pomoże dobrać produkt dedykowany odpowiednim celom czyszczącym. Ważne jest nie tylko ciśnienie, ale przede wszystkim wydatek pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *