Odkurzacze ekstrakcyjne 2 w 1. Sprawne pranie z odkurzaniem

5 września 2019

Czyszczenie ekstrakcyjne jest wydajne, efektywne i co najważniejsze pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu na sprzątaniu, dlatego też coraz więcej firm sprzątających i klientów indywidualnych inwestuje w profesjonalne odkurzacze ekstrakcyjne. Urządzenia ekstrakcyjne zbudowane są tak naprawdę na bazie zwykłego odkurzacza suchego. Podstawowa różnica polega na tym, że odkurzacz ekstrakcyjny wyposażony jest w dwa zbiorniki. Pierwszy ze zbiorników służy oczywiście do magazynowania zebranych zanieczyszczeń. W drugim zbiorniku znajduje się z kolei czysty roztwór roboczy.

Co warto wiedzieć o budowie odkurzaczy ekstrakcyjnych?

Nowoczesne odkurzacze ekstrakcyjne wyposażone są przeważnie w zestaw rur ze specjalnymi dyszami natryskującymi detergent czyszczący. Ogromną rolę odgrywa tutaj pompa, która odpowiada za sprawne podawanie roztworu roboczego pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu można bardzo dokładnie nasycić prane powierzchnie.

Odkurzacze ekstrakcyjne charakteryzują się także specjalnymi ssawkami, które zaprojektowano w taki sposób, aby zwiększyć maksymalnie podciśnienie odsysania na powierzchni styku i czyszczonymi powierzchniami.

odkurzacze ekstrakcyjne

Jak działa odkurzacz ekstrakcyjny?

Z praktycznego punktu widzenia, każdy odkurzacz ekstrakcyjny łączy w sobie nie tylko funkcje odkurzania, ale również funkcje prania. Na czyszczone powierzchnie nanosi się wodę z odpowiednim detergentem. Taki roztwór, dzięki wysokiemu ciśnieniu uderza w brud, dzięki czemu można pozbyć się nawet największych zanieczyszczeń.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy praniu ekstrakcyjnym korzysta się z detergentów niepieniących, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszego ryzyka uszkodzenia włókna. Odkurzacze piorące wyposażone są także w funkcję szorowania, dzięki której można bardzo szybko pozbyć się nawet bardzo uporczywych plam.

Drugim etapem prania jest wciągnięcie roztworu wraz z rozpuszczonymi zabrudzeniami. Dzięki nowoczesnym odkurzaczom ekstrakcyjnym można nie tylko dokładnie sprzątać, ale również odświeżyć powierzchnie i dokładnie je zdezynfekować.

Sprawdź firmy sprzedające odkurzacze

Szerokie zastosowanie

Profesjonalny odkurzacz ekstrakcyjny doskonale nadaje się do czyszczenia dywanów, wykładzin i prania tapicerki. Jest to idealny sprzęt również dla tych osób, które chcą dokładnie wyprać materace, obicia meblowe albo po prostu odświeżyć firanki w salonie. Dzięki odkurzaczom ekstrakcyjnym bez żadnego większego problemu umyjemy także drewniane powierzchnie albo sprzątniemy z podłogi rozlane płyny.

odkurzacz ekstrakcyjny zastosowanie

Sprzęt tego typu jest niezbędny przede wszystkim w tych obiektach, gdzie należy w szczególności zadbać o idealne warunki higieniczne i sanitarne. Oryginalny odkurzacz ekstrakcyjny od renomowanego producenta bardzo skutecznie usuwa bakterie, alergeny i wiele innych niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów.

O czym należy pamiętać?

Zakup porządnego odkurzacza ekstrakcyjnego, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest także to, aby dobrać odpowiednie detergenty. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wybieranie środków piorących, które zalecane są przez samego producenta.

Warto wspomnieć również i o tym, że nie zawsze większa moc urządzenia oznacza skuteczniejsze sprzątanie. Jak wspomniano powyżej na skuteczność prania duży wpływ ma dobór środków czystości i sama konstrukcja końcówki ssącej, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na te elementy.

odkurzanie odkurzaczem ekstrakcyjnym

Na co zwrócić uwagę wybierając nowy odkurzacz ekstrakcyjny?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na głośność oraz wagę odkurzacza. Oba te elementy mają bardzo duży wpływ na komfort pracy. Warto zwrócić uwagę również na pojemność zbiorników.

Parametr ten decyduje oczywiście o tym, jak często będzie trzeba robić przerwy na wymianę wody. Skuteczność procesu odkurzania zależy głównie od siły ssania danego urządzenia. Bardzo dużo osób zapomina również o tym, aby zwrócić uwagę na długość kabla. Warto postawić na odkurzacze, które posiadają regulacje mocy odkurzania, turobszczotkę i dodatkowe rury teleskopowe.

Odkurzacze ekstrakcyjne 2w1 – jakie zalety?

Nowoczesne odkurzacze ekstrakcyjne wbrew pozorom doskonale sprawdzą się nie tylko w domach o dużej powierzchni. Największą zaletą tych urządzeń jest oczywiście bardzo duża skuteczność w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla alergików.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale nowoczesne odkurzacze ekstrakcyjne bardzo dobrze nawilżają powietrze. Większość modeli zapewnia kompleksowe czyszczenie na sucho i mokro. Jedyną wadą tych niesamowitych urządzeń jest tak naprawdę konieczność czyszczenia pojemnika po każdym sprzątaniu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *