Jaki sprzęt i maszyny dla firmy sprzątającej? Obowiązkowe zaopatrzenie

14 września 2019

Osoby, które planują otworzyć własną firmę sprzątającą, powinny pamiętać nie tylko o zatrudnieniu doświadczonych pracowników, ale również o wybraniu odpowiedniego sprzętu, maszyn czyszczących i środków czystości. Niestety bez profesjonalnego i często drogiego sprzętu od producenta nie będzie można prowadzić zdrowej rywalizacji ze swoimi największymi konkurentami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jaki sprzęt dla firmy sprzątającej warto postawić w pierwszej kolejności.

Ustalenie biznesplanu

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad swoim biznesplanem, a dokładniej mówiąc nad ustaleniem grupy docelowej. Jeżeli chodzi o klasyczne firmy sprzątające to ich głównymi klientami są nie tylko domy jednorodzinne, ale również mniejsze firmy i więksi przedsiębiorcy.

Jak łatwo się domyśleć małe firmy sprzątające nie zawsze będą w stanie poradzić sobie ze sprzątaniem dużych pomieszczeń takich jak np.: parkingi samochodowe, magazyny, czy duże galerie handlowe. Sprzęt należy dobierać do usług, które się oferuje.

nilfisk firma sprzątająca

Jaki sprzęt i maszyny dla niewielkiej firmy czyszczącej?

Początkujące firmy sprzątające powinny postawić na podstawowe środki trwałe, które są niezbędne do świadczenia usług. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnym wózkiem do sprzątania. Dobry wózek charakteryzuje się mocnym i wytrzymałym stelażem oraz mocnymi kołami skrętnymi, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można go obsługiwać nawet w niewielkich pomieszczeniach. Dobry wózek dla niewielkiej firmy sprzątającej powinien posiadać przynajmniej dwa wiadra i specjalny uchwyt na dość pojemny worek (około 120 litrów). W dzisiejszych czasach standardowym wyposażeniem wózków jest również wyciskarka do mopów, dzięki której można znacząco przyśpieszyć pracę.

Każda profesjonalna firma sprzątająca powinna posiadać również kosze do segregacji śmieci. Najlepszym wyborem są większe pojemniki o pojemności około 30 litrów. Modele te sprawdzą się nawet w przypadku większych mieszkań. Kosze powinny być wyposażone w kolorowe pokrywy, dzięki czemu ułatwiona będzie segregacja odpadów.

firma sprzątająca jaki sprzęt

W firmach sprzątających ważną rolę odgrywają również odkurzacze na sucho. W niewielkich pomieszczeniach niestety będzie można skorzystać tylko z mniejszych odkurzaczy, dlatego też warto mieć je pod ręką. Godne uwagi są lekkie i bezpieczne modele, które bez żadnego większego problemu będzie można swobodnie transportować. Wybierając nowy odkurzacz warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego siłę ciągu. W dzisiejszych czasach doskonale sprawdzą się odkurzacze z turboszczotką.

Sprawdź firmy sprzedające odkurzacze

Kolejnym sprzętem bez którego nie może obejść się firma sprzątająca jest szorowarka do podłóg. W niewielkiej firmie sprzątającej doskonale sprawdzi się poręczna szorowarka jednotarczowa, która posiada miękką szczotkę do dywanów i twardą do kompleksowego szorowania twardych powierzchni.

Sprawdź firmy sprzedające szorowarki

Jaki sprzęt i maszyny wybrać dla dużej firmy sprzątającej?

Firmy sprzątające, które zamierzają obsługiwać większe pomieszczenia, powinny jak najszybciej postawić na profesjonalne odkurzacze modułowe, które poradzą sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Sprzęt tego typu doskonale nada się nie tylko do czyszczenia na sucho, ale również do prania dywanów i wykładziny. Dobry odkurzacz modułowy powinien być wyposażony w wysokiej jakości filtry czyszczące. Jak w przypadku zwykłych odkurzaczy warto zwracać uwagę na ich pojemność i siłę ssania.

Przy wielu pracach doskonale sprawdzi się również porządna parownica profesjonalna (myjka parowa). Sprzęt tego typu idealnie nadaje się do precyzyjnego czyszczenia trudno dostępnych zabrudzeń i mikroorganizmów. Parownice korzystają z dobrodziejstwa pary wodnej, która wydobywa się ze specjalnej dyszy. Osoby, które chcą kupić porządną parownicę, powinny zwracać uwagę na moc grzałki.

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Najlepszym wyborem dla firm sprzątających jest parownica o mocy przynajmniej 2 kW. Warto zwrócić uwagę także na długość samego pistoletu. Tylko odpowiedniej długość wąż umożliwi komfortowe sprzątanie. Nowoczesna parownica powinna być wyposażona także w specjalny filtr odkamieniający, który znacząco wydłuży jej żywotność.

Profesjonalne firmy sprzątające coraz częściej inwestują również z oryginalne zamiatarki, które umożliwiają błyskawiczne czyszczenie danej powierzchni z kurzu. Warto mieć małe zamiatarki do mniejszych pomieszczeń, jak i również większe urządzenia, które dostosowane są do hal, magazynów i marketów. Najważniejszym parametrem zamiatarek jest ich wydajność czyszczenia. Dobra zamiatarka powinna pochwalić się wydajnością na poziomie około 4300 m2/h.

Sprawdź firmy sprzedające zamiatarki

Na samym końcu warto wspomnieć o profesjonalnych szorowarkach automatycznych, które w chwili obecnej są najbardziej zaawansowanymi urządzeniami czyszczącymi. Sprzęt tego typu wyposażony jest w specjalną kabinę dla operatora. Firmy, które nie dysponują zbyt dużym budżetem, mogą oczywiście postawić na szorowarki prowadzone. Najlepszym wyborem są urządzenia z dość dużym zbiornikiem, dzięki którym nie trzeba będzie robić częstych przerw w pracy.

Sprawdź firmy sprzedające szorowarki

Nie oszczędzaj na profesjonalnych maszynach czyszczących

Aby w 100% wykorzystać powyżej opisane urządzenia warto postawić na porządne środki czyszczące, które dopasowane są do określonych powierzchni. Każdy sprzęt należy obsługiwać zgodnie z zaleceniami producenta, dlatego też warto przeszkolić swoich pracowników, dzięki czemu znacząco poprawi się efektywność sprzątania.

Na wysokiej jakości sprzęcie nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też należy inwestować w sprzęt od renomowanych producentów (Tecnovap, Viper czy Nilfisk), który wykonany jest z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej sprzęt sprzątający w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu każdy firma może wybrać coś dla siebie.

Jak zdobyć porządny sprzęt sprzątający?

Jak powszechnie wiadomo oryginalny sprzęt sprzątający od uznanych producentów nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój zakup. Jeżeli z danego urządzenia korzysta się dość rzadko, to zamiast kupować własny sprzęt, warto poważnie zastanowić się nad wynajmem.

Na naszym rynku jest wiele specjalistycznych firm, które specjalizują się w dzierżawie sprzętu sprzątającego. Wypożyczalnie to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo gotówki. Droższe urządzenia większość firm może wziąć również na kredyt albo na leasing. Niektórzy przedsiębiorcy mogą liczyć także na atrakcyjne dofinansowania, dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad dostępnymi formami finansowania. Ważne jest przede wszystkim to, aby stawiać na dobrych producentów, którzy udzielają pełnej gwarancji na sprzęt.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *