Jak dokładnie wyczyścić ceramiczną płytę gazową?

4 listopada 2019

Powierzchnie ceramiczne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko w nowoczesnych, ale również i klasycznych aranżacjach wnętrz. Aby ceramiczne płyty gazowe prezentowały się bardzo okazale nawet po wielu latach użytkowania pamiętać należy o rzetelnym i systematycznym czyszczeniu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak wyczyścić ceramiczną płytę gazową?

Szybki czas reakcji

Najlepsze efekty w czyszczeniu można uzyskać wtedy, gdy błyskawicznie zareaguje się na zaplamienia. Jak powszechnie wiadomo świeże zabrudzenia są najprostsze do usunięcia i w wielu sytuacjach wystarczy zwykłe przetarcie płyty ścierką. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy brud kuchenny przywrze albo co gorsze przypali się bezpośrednio do powierzchni płyty.

O czym należy pamiętać?

W przypadku oryginalnej ceramiki warto zrezygnować z pomocy dość agresywnych środków czystości. Niestety mocne preparaty mogą przyczynić się do powstawania niemiłych dla oka odbarwień, które są praktycznie nie do usunięcia z powierzchni płyty. Przy większych zabrudzeniach można skorzystać z pomocy profesjonalnej myjki parowej, dzięki której można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Największą zaletą parownic jest to, że nie korzystają one z chemii, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia płyty ceramicznej.

Czyszczenie ceramicznej płyty gazowej od A do Z

Jeżeli brud bardzo mocno przywarł do powierzchni ceramiki, to warto jak najszybciej skorzystać z pomocy porządnego skrobaka. Korzystając z tego sprzętu warto jednak zachować szczególną ostrożność. Dzięki wolnym i precyzyjnym ruchom ogranicza się porysowania delikatnej struktury ceramiki. Na rynku jest wielu rzetelnych producentów, którzy oferują specjalne preparaty do usuwania zabrudzeń z płyt ceramicznych.

To właśnie dzięki tym preparatom będziemy mogli poradzić sobie nawet z plamami po soli. Warto wspomnieć o tym, że środki czystości należy stosować wyłącznie na wystudzonej powierzchni ceramiki. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku plam z cukru. W takiej sytuacji warto oczyścić dokładnie powierzchnię płyty ceramicznej, gdy będzie ona jeszcze ciepła.

Fachowa pomoc

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wyczyścić ceramiczną płytę gazową albo po prostu nie mają na to czasu, powinny jak najszybciej skorzystać z pomocy fachowców. Doświadczeni serwisanci są w stanie nie tyko przywrócić idealny blask płycie ceramicznej, ale również mogą dokładnie skontrolować jej stan techniczny. Dzięki systematycznemu serwisowi, można znacząco wydłużyć żywotność ceramicznej płyty gazowej.

Zobacz ofertę naprawy płyt indukcyjnych: https://fixagd.pl/naprawa-sprzetu-agd/serwis-plyt-indukcyjnych/

serwis agd katowice

Czyszczenie palnika

Dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście czyszczenie palnika. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zdemontować palnik, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie go przemyć. Przed podłączeniem wyczyszczonego palnika, należy oczywiście bardzo dokładnie go wysuszyć. Warto zapoznać się także z instrukcją zakupionej płyty gazowej, dzięki czemu będzie można uzyskać wiele cennych informacji na temat jej czyszczenia.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

1 komentarz - Jak dokładnie wyczyścić ceramiczną płytę gazową?

  1. Alternatywa dla domowej metody pielegnacji plyty ceramicznej lub indukcyjnej sa mleczka do czyszczenia. Detergent wystarczy rozprowadzic po powierzchni plyty grzewczej, a po kilku chwilach zetrzec go przy pomocy mokrej gabki. Na koniec plyte nalezy osuszyc recznikiem papierowym lub miekka sciereczka.   Jezeli w trakcie gotowania zauwazysz, ze potrawa opuscila garnek i znalazla sie na plycie grzejnej, mozesz dzialac od razu. Jak najszybciej wylacz plyte i zdejmij z niej naczynie, z ktorego wykipiala potrawa.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *