Jaka chemia do parownic? Sprawdzamy!

10 września 2019

Aby wykorzystać w 100% olbrzymi potencjał myjek parowych warto jak najszybciej postawić na certyfikowaną chemię. Na rynku jest bardzo wiele firm, które oferują chemie do parownic, ale niestety tyko niektóre z nich nadają się do użytku. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, po jakie preparaty sięgnąć, aby nie narazić się na toksyczne opary.

Stoisz przed zakupem chemii do myjki parowej?

Aby wybrać porządną chemie do parownic w pierwszej kolejności warto sprawdzić do jakich myjek dedykowany jest dany preparat. W dzisiejszych czasach można znaleźć nie tylko uniwersalną chemię do wspomagania mycia zasadniczego, ale również specjalną chemię, która sprawdzi się w sektorze spożywczym.

Na rynku dostępna jest także niezawodna chemia do parownic włoskiego producenta Tecnovap, która doskonale radzi sobie z usuwaniem gum albo graffiti.

Osoby, które mają problem z alergiami, powinny postawić z kolei na chemie, która w swoim składzie nie ma żadnych alergenów.

parownica chemia

Na jakie preparaty postawić?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za chemią do myjek parowych, która zapobiega osadzaniu się kamienia. Niestety nawet najlepsze jakościowo parownice są narażone na korozję, dlatego też warto skorzystać z odpowiednich preparatów, dzięki którym będzie można wydłużyć ich żywotność.

Tworzenie się osadów wapnia występuje nie tylko przy twardej, ale również przy zbyt miękkiej wodzie. Porządna chemia do parownic powinna nie tylko chronić wężownicę przed zawapnieniem, ale również skutecznie oddzielać olej od wody. Godne uwagi są preparaty, które w swoim składzie nie mają NTA i fosforów.

Chemia do czyszczenia drewna

Na półkach sklepowych dostępna jest także chemia do myjek parowych, która ułatwia czyszczenie drewna. Podstawowym zadaniem specjalnych preparatów jest nie tylko usuwanie brudu, ale również pielęgnowanie i zabezpieczanie powierzchni drewnianych.

Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą meble drewniane zabezpieczyć przed promieniowaniem UV. Ciemnienie drewna jest zmorą osób, które stawiają na naturalne materiały, dlatego też warto do parownicy wybrać odpowiednie środki chemiczne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *