Jaka myjka parowa do kostki brukowej? Sprawdzamy!

17 września 2019

Czyszczenie kostki brukowej nie jest proste. Jej charakterystyczna struktura, wszechobecne fugi i specyficzny rodzaj zabrudzeń (olej, mech, pozostałości roślin) nie sprzyjają tradycyjnym metodom czyszczenia. Istnieje jednak sposób, by skutecznie poradzić sobie z tym problemem. Jest nim myjka do kostki brukowej i urządzenie T-Racer, produkowane przez Tecnovap – włoskiego potentata na rynku urządzeń i akcesoriów myjących.

Moc tkwi w zestawie

Wspomniana myjka parowa jest częścią większego zestawu, który składa się z:

  • parownicy, która produkuje parę wodną doprowadzaną bezpośrednio do myjki i czyszczonej powierzchni kostki brukowej (elewacji),
  • węża Geyser, który doprowadza parę wodną bezpośrednio do myjki,
  • lancy – która ułatwia proces czyszczenia, umożliwiając mycie kostki w pozycji stojącej (minimum 800 mm),
  • akcesoriów dodatkowych o których opowiemy poniżej.

Zaletą końcówki myjącej jest też możliwość podłączenia przewodu ssącego. Oczywiście nie każde urządzenie czyszczące je posiada. Niemniej, jest to bardzo przydatne akcesorium, za pomocą którego odessiemy nadmiar wody z mytej powierzchni.

Czyszczenie kostki brukowej krok po kroku

t racerProces czyszczenia kostki brukowej z wykorzystaniem T-Racer’a i omawianego zestawu jest bardzo prosty. Polega on na powolnym przesuwaniu talerza po powierzchni bruku i zmiękczaniu znajdujących się na jego powierzchni zabrudzeń za pomocą wody.

Talerz czyszczący posiada specjalne szczotki, które na wskutek bezpośredniego oddziaływania mechanicznego skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia. Jeśli do zestawu dołączony jest wąż ssący, nadmiar wody zostanie odprowadzony z podłoża. Jeśli nie, pozostanie na nim, aczkolwiek – zwłaszcza w przypadku kostki znajdującej się na zewnątrz budynku – najprawdopodobniej nie będzie to problemem.

Czyszczenie elewacji

T-Racer (wraz z określonymi akcesoriami) nie jest przeznaczony wyłącznie do czyszczenia bruku. Za jego pomocą można również oczyszczać elewację, w tym powierzchnie wewnętrzne. W zasadzie sam proces jej oczyszczania jest dokładnie taki sam, jak w przypadku kostki brukowej. Różnica polega na zamontowaniu dodatkowych rączek, które umożliwiają pewne uchwycenie myjki i oczyszczanie nią powierzchni pionowych. Z oczywistych względów przyda się tu również wspomniany przewód odprowadzający, który pomoże nam w ograniczeniu zawilgocenia wnętrza domu.

Parownice – którą wybrać do kostki?

Myjka do kostki brukowej T-Racer to urządzenie kompatybilne z wieloma różnymi parownicami i specjalistycznymi, wielofunkcyjnymi odkurzaczami włoskiej marki Tecnovap. W szczególny sposób polecamy tu Państwu profesjonalną parownicę Steam Tech.

myjka parowa steam tech

Dobre będą także odkurzacze parowe z serii Steam Box Vac Mini.

myjka parowa steam box vac mini

Alternatywnie Steam Box Vac Industrial

myjka parowa steam box vac industrial

Zobacz parownice Tecnovap – opis technologi znajdziesz tutaj.

Urządzenia te gwarantują optymalne parametry pracy zarówno w kontekście działania samej myjki, jak również odprowadzania nadmiaru wody z oczyszczanej powierzchni.

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Podsumowując, w nowoczesnych systemach czyszczących, rodzaj i struktura mytej płaszczyzny przestają być problemem. Jest to efektem wprowadzania całkowicie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym oczyszczanie nawet trudno dostępnych powierzchni staje się o wiele łatwiejsze.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak opinii)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *