Myjka parowa Steam Box Vac Mini 10 bar Tecnovap [OPINIA]

23 września 2019

Myjka parowa przemysłowa ma w zasadzie to samo zadanie, co jej odpowiednik do zastosowań domowych. Niemniej – w porównaniu z nim – musi być ona znacznie bardziej wytrzymała, funkcjonalna i wydajna. Steam Box VAC Mini 10 bar Tecnovap to właśnie taki sprzęt, który przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań przemysłowych.

Niewielki, ale skuteczny

Jak na 10 – barowe myjki parowe marki Tecnovap, Steam Box VAC Mini jest dość niedużym urządzeniem. Mimo to, potrafi on wygenerować całkiem spore ciśnienie pary i – co najważniejsze – można do niego podłączyć węże natryskowe i natryskowo – ssące, które istotnie zwiększają możliwości tego zaawansowanego, przemysłowego sprzętu.

myjka parowa steam box vac mini

Zacznijmy od… obudowy

Steam Box VAC Mini 10 bar Tecnovap jest urządzeniem wykonanym solidnie, choć również dość smukłym. Mocna, stalowa obudowa skrywa zaawansowaną elektronikę, która oparta jest na szeregu w pełni zautomatyzowanych czujników i elementów wykonawczych. Takim czujnikiem jest chociażby True Temp, którego zadaniem jest pomiar ilości wody i zapobieganie przed pokryciem kamieniem jego istotnych elementów.

Praca w trybie ciągłym

Kolejną, istotną zaletą Steam Box VAC Mini 10 bar Tecnovap jest praca w trybie ciągłym. Urządzenie posiada dwa pojemniki: 5 – litrowy bojler a także 7 – litrowy zbiornik zasilający. Woda ze zbiornika przepompowywana jest do bojlera, w którym – w pewnych ilościach – jest odparowywana za pośrednictwem systemu grzałek.

Praca w trybie ciągłym oznacza, że ponowne uzupełnianie wody w zbiorniku zasilającym, może odbywać się w dowolnym momencie. Urządzenia starszej generacji nie posiadały takiej funkcji, gdyż wodę dolewano bezpośrednio do bojlera, który przed ponownym napełnieniem musiał być ostudzony.

Sterowanie i obsługa

Myjka parowa Steam Box VAC Mini 10 bar Tecnovap, charakteryzuje się łatwą obsługą i wygodnym sterowaniem z poziomu pistoletu parowego. Możliwości urządzenia można dowolnie rozszerzać, poprzez wykorzystanie szeregu akcesoriów, w tym lanc, szczotek itd.

Co więcej, urządzenie posiada wbudowany pojemnik na detergent, który w razie potrzeby można wykorzystać do usuwania najbardziej uporczywych plam.

Dane techniczne

Myjka może być zasilana napięciem jedno, lub trójfazowym. Posiada ona grzałki zabudowane zgodnie z technologią Thermal Compact Power, dzięki której możliwe jest ich samoczyszczenie. Ponadto urządzenie posiada przejrzysty, cyfrowy panel sterujący, zapewniający wygodną obsługę sprzętu.

Jeżeli chodzi o Steam Box Vac Mini 10 bar Tecnovap, to polscy dystrybutorzy w swoich sklepach i katalogach nie pokazują cen. Aby poznać koszt tej maszyny parowej trzeba napisać prywatną wiadomość z prośbą o wycenę. Multimatic robi to szybko i wg mojej opinii dosyć tanio.

Podsumowując, Steam Box Vac Mini to kompaktowy sprzęt czyszczący, przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Sprawdzi się on zwłaszcza w niewielkich i średnich halach produkcyjnych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *