Myjka parowa Steam Tech 10 bar Tecnovap [OPINIA]

23 września 2019

Duże, profesjonalne myjki parowe, to urządzenia przeznaczone wyłącznie do zastosowań przemysłowych. Maszyny te nie nadają się np. jako wyposażenie mobilnych warsztatów, ale doskonale sprawdzą się w warsztatach, halach i myjniach stacjonarnych. Takim właśnie urządzeniem jest myjka parowa Steam Tech 10 bar Tecnovap, która – w zależności od wariantu – sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach.

Detergent + woda = większa skuteczność czyszczenia

Myjka Steam Tech 10 bar Tecnovap jest w swej standardowej wersji wyposażona w dodatkowy pojemnik na detergent i w natrysk wodny. Dzięki obydwóm rozwiązaniom maszyna ta może znacznie skuteczniej usuwać zabrudzenia, w tym również te o tłustym charakterze (oleje, smary itd.).

Temperatura pary emitowanej przez myjkę znacznie przekracza 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu może ona szybko dezynfekować wybrane powierzchnie.

myjka parowa steam tech tecnovap

Innowacyjna myjka, innowacyjny odkurzacz

W Steam Tech 10 bar Tecnovap znalazło się miejsce również dla odkurzacza o mocy 1200 W. Może on zbierać zarówno standardowe zabrudzenia jak i wodę. Posiada wbudowany zbiornik, który wyposażony jest w specjalny czujnik, chroniący przez jego przepełnieniem.

Zabudowany odkurzacz parowy może czyścić wybrane powierzchnie zarówno na sucho, jak i na mokro.

Kilka słów o mocy

Moc myjki Steam Tech 10 bar Tecnovap jest uzależniona od wyboru konkretnego wariantu urządzenia. W sprzedaży znajdują się modele o mocy 7,2kW, 10,8kW i 14,4kW, której wartość ma przełożenie również na wydatek pary wodnej (urządzenie pracuje w trybie stałym).

Przed zakupem urządzenia należy pamiętać, że podane wyżej parametry mocy obejmują wyłącznie samą myjkę. Chcąc poznać maksymalną moc urządzenia, należy doliczyć do niej moc odkurzacza, to jest 1.2 kW. Myjka zasilana jest wyłącznie prądem trójfazowym!

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Automatyka i sterowanie

Urządzenie jest wyposażone w czujnik True Temp, które analizuje poziom wody w obydwu zbiornikach i zapobiega osadzaniu się na pływaku kamienia. Maszyna posiada też elektroniczny wyświetlacz, który wskazuje czas pracy myjki i temperaturę panującą wewnątrz bojlera. Urządzeniem steruje się wyłącznie z poziomu rączki pistoletu parowego. Całość zamknięta jest w wytrzymałej obudowie, której podstawa wykonana jest ze stali a cała reszta z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Cena Steam Tech 10 bar Tecnovap nie jest raczej podawana na stronach polskich dystrybutorów. W tym celu trzeba napisać z prośbą o wycenę. Dosyć sprawnie i tanio robi to Multimatic.

Podsumowując, trójfazowa myjka parowa Steam Tech o maksymalnym ciśnieniu pracy wynoszącym 10 bar, to zaawansowane urządzenie, które sprawdzi się jako wielofunkcyjne, stacjonarne narzędzie czyszczące. Jego zaletą jest łatwe sterowanie, innowacyjny sposób pracy i czytelny interfejs.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 - opinie, średnia opinia: 4,25 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *