Myjka parowa do samochodu – skuteczne i ekologiczne mycie parą!

17 września 2019

Dokładne mycie i czyszczenie auta, jak powszechnie wiadomo nie należy do najprostszych i najprzyjemniejszych prac, dlatego też wśród kierowców coraz większym zainteresowaniem cieszą się myjki parowe do samochodu. To właśnie dzięki tym urządzeniom można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Jeszcze kilka lat temu myjki parowe wykorzystywane były jedynie przez profesjonalne myjnie samochodowe. W dzisiejszych czasach z dobrodziejstwa tych urządzeń może skorzystać praktycznie każdy.

Mycie parowe auta jeszcze nigdy nie było tak proste!

Nowoczesne myjki parowe do samochodu to bardzo proste w użyciu i co najważniejsze niesłychanie skuteczne urządzenia, które przypadną do gustu doświadczonym i początkującym kierowcom. Jedną z największych zalet myjek parowych jest przede wszystkim to, że jej olbrzymi potencjał można wykorzystać przy pracy z wieloma różnymi materiałami.

Gorąca para wystrzeliwana jest pod dużym ciśnieniem i swobodnie się rozchodzi, dlatego też bez żadnego większego problemu można poradzić sobie nawet z trudno dostępnymi zabrudzeniami, których w samochodzie nie brakuje. Nie można zapominać również i o tym, że wysoka temperatura likwiduje wszystkie bakterie, alergeny i niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Dzięki porządnej myjce parowej można błyskawicznie usunąć zabrudzenia z karoserii, jak i również dokładnie wyczyścić tapicerkę, która jest zmorą wielu kierowców.

Jaka myjka parowa do tapicerki samochodowej?

W profesjonalnych myjniach warto postawić na urządzenia parowe z najwyższej światowej półki, które poradzą sobie nawet z bardzo zaniedbanymi pojazdami. Rekomendujemy zastosować parownice Tecnovap.

Mowa tutaj przede wszystkim o myjce parowej Steam Box Mini 10 bar Tecnovap, która w swojej klasie nie ma sobie równych. Przemysłowa myjka parowa jest doskonałym wyborem również dla tych osób, które planują uruchomić własny punkt autodetailingu, który w dzisiejszych czasach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

myjka parowa steam box mini tecnovap

Dobra myjka powinna pochwalić się przede wszystkim wysokim ciśnieniem roboczym, dlatego też w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę właśnie na ten element. 10-cio barowa myjka Steam Box Mini uderza w cząsteczki brudu z bardzo dużą siłą, dzięki czemu można poradzić sobie nawet z bardzo uporczywymi plamami. Osoby, które prowadzą mały warsztat samochodowy albo potrzebują myjki parowej do użytku własnego, powinny postawić na mobilne maszyny parowe takie jak np.: Junior Star Max 6 bar Tecnovap (poniżej myjka w akcji).

Czym jest autodetailing i dlaczego warto wybrać parownicę?

Jak wspomniano powyżej w Polsce coraz więcej kierowców korzysta z autodetailingu, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują tego typu usługi. Autodetailing w dużym skrócie mówiąc to szereg zabiegów, których głównym celem jest nie tylko kompleksowa pielęgnacja auta, ale również zabezpieczenie samochodu przed procesem starzenia się. Warto wspomnieć o tym, że firmy zajmują się nie tylko estetyką zewnętrzną pojazdu, ale również profesjonalną pielęgnacją wnętrza auta, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Brud i bakterie niestety sprzyjają korozji, dlatego też żywotność aauta znacząco się obniża. Dzięki regularnemu czyszczeniu można na szczęście powstrzymać rdzę. Profesjonalna myjka parowa do samochodu jest jednym z podstawowych urządzeń bez którego bardzo trudno wyobrazić sobie kompleksowe czyszczenie auta.

Myjki parowe samochodowe [RANKING]

Aby przywrócić pierwotny blask swojej maszynie warto postawić na sprzęt, który zapewnia ciśnienie robocze o wartości 6 barów. Parametry takie spełnia myjka Junior Star Max 6 bar Tecnovap, którą można śmiało wykorzystać do zewnętrznej i wewnętrznej pielęgnacji auta. Myjka parowa do samochodu o mocy 6 barów generuje temperaturę na poziomie 165 stopni C, dzięki czemu można dokładnie dezynfekować czyszczone powierzchnie. Największą zaletą myjki Junior Star Max jest funkcja automatycznego napełniania się bojlera.

myjka parowa junior star max

Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z myjki można korzystać bez przerw. Wśród kierowców dużym zainteresowaniem cieszy się także niezawodna myjka Carmen Plus 6 bar 3,65 kw Tecnovap, która również wykorzystuje ciśnienie robocze o wartości 6 barów. Myjka zaspokoi oczekiwania nie tylko prywatnych kierowców, ale również niewielkich warsztatów samochodowych i lokalnych punktów autodetailingu.

myjka parowa carmen plus

O czym pamiętać przed zakupem myjki?

Jednym z najważniejszych parametrów myjek parowych do samochodu jest oczywiście ich moc. Niestety tanie myjki o niewielkiej mocy nie zawsze poradzą sobie z największymi zabrudzeniami. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale warto zwrócić uwagę również na końcówki dołączane do myjek. Z praktycznego punktu widzenia im więcej dodatkowych końcówek, tym oczywiście nasze urządzenie będzie bardziej wszechstronne i uniwersalne.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest pojemność samego zbiornika. Profesjonalna myjka parowa do samochodu powinna mieć jak największą pojemność zbiornika, dzięki czemu nie trzeba będzie robić większych przerw w pracy. Jeżeli chodzi o sam komfort pracy, to warto zwrócić uwagę również na długość kabla.

Jeżeli chodzi o myjki parowe profesjonalne, to należy zwracać uwagę na wydajność. Parametr ten ma olbrzymi wpływ na jakość pracy, dlatego też nie można go lekceważyć. Większość producentów podaje wydajność swoich maszyn w litrach na godzinę, dzięki czemu można błyskawicznie porównać interesujące nas modele. Jeżeli chodzi o myjki parowe do zastosowań domowych, to warto postawić na urządzenia o wydajności do 500 l/h.

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Dodatkowe funkcje myjek

Producenci starają się przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też myjki parowe do samochodu wyposażone są w bardzo wiele dodatkowych funkcji. Godne uwagi są na przykład myjki ciśnieniowe wyposażone w podgrzewacze.

Jak powszechnie wiadomo gorąca woda jest zdecydowanie skuteczniejsza w czyszczeniu niż zimna, dlatego też myjka z tą funkcją sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do ciepłej wody. Skuteczność czyszczonych zabrudzeń może zwiększyć również dodatkowy pojemnik na detergenty.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *