Czyszczenie kafelek i glazury z kamienia myjką parową [PORADNIK]

17 września 2019

Płytki w łazience prezentują się bardzo okazale, ale problem pojawia się wtedy, gdy zbiera się na nich kamień. Ręczne czyszczenie płytek jest niesłychanie mozolną i ciężką pracą, dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstwa pary, a dokładniej mówiąc profesjonalnych myjek parowych. Urządzenia tego typu są idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które mają twardą wodę.

Czyszczenie kafelek parownicą

Parownice profesjonalne są najlepszą alternatywą dla specjalnych past z sody. Zaleca się, aby kafelki dokładnie wyczyścić parownicą przynajmniej raz do roku. Z pomocą dużego ciśnienia bez żadnego większego problemu można dokładnie wyczyścić fugi między płytkami, wszelkie szczeliny i trudno dostępne zakamarki.

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dobrać odpowiednią szczoteczkę do parownicy. Solidna szczoteczka nie tylko mechanicznie wspomaga mycie i czyszczenie parowe, ale przede wszystkim pozwala wykruszyć wszelkie pozostałości kamienia w trudno dostępnych zaułkach. Dzięki myjce parowej czyszczenie glazury i kafelek z kamienia przebiega bardzo gładko i szybko.

Dlaczego warto postawić na myjki parowe?

Czyszczenie zabrudzonych płytek w łazience za pomocą zwykłego mopa niestety nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Aby poradzić sobie z największymi zabrudzeniami należy skorzystać z pomocy wysokiej temperatury, dużego ciśnienia oraz mechanicznego czyszczenia za pomocą specjalnej szczotki.

Myjki parowe o mocy 6 barów poradzą sobie z tym zadaniem doskonale.

Aby pozbyć się zabrudzeń w rogach warto postawić na trójkątne szczotki, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że myjki parowe doskonale sprawdzą się również w przypadku szklanych powierzchni. Mowa tutaj przede wszystkim o kabinach prysznicowych, które niestety bardzo szybko zachodzą kamieniem osadowym. Dzięki porządnej parownicy, można przywrócić do życia nawet bardzo mocno zabrudzoną kabinę.

Sprawdź firmy sprzedające myjki parowe

Czyszczenie kafelek od A do Z

Jeżeli kamień albo osad nie chce zejść z kafelek pod wpływem pary wodnej, to warto najbardziej zabrudzone miejsca wcześniej spryskać octem. Po kilku minutach ponownie należy powtórzyć mycie parownicą, dzięki czemu będzie można osiągnąć naprawdę satysfakcjonujący efekt. Para jak powszechnie wiadomo jest jednym z najbardziej higienicznych mediów czyszczących, dlatego też warto wykorzystać jej olbrzymie możliwości.

Jeżeli chodzi o czyszczenie fug z kafelek, to warto postawić na dyszę do detali, która zaopatrzona jest w okrągłą szczoteczkę. Nie można zapominać również i o tym, aby po czyszczeniu parowym dokładnie osuszyć wilgotne powierzchnie. W tym zadaniu pomóc może miękka i chłonna ściereczka. Dysze należy trzymać bardzo blisko czyszczonych kafelek tak, aby nie narazić je na zadrapania i zarysowania.

Jak czyścić płytki podłogowe?

Osoby, które chcą dokładnie wyczyścić płytki podłogowe, powinny postawić na specjalne dysze podłogowe, które dodatkowo wyposażone są w zamocowane ściereczki. Podłogę należy czyścić dość szybkimi ruchami w przód i tył tak, aby nie przerywać niepotrzebnie ciągłego podawania pary. Aby dokładnie wyczyścić drobne szczeliny pomiędzy płytkami i kafelkami należy dyszę przemieszczać nie tylko horyzontalnie, ale również po przekątnej.

Zaleca się nałożenie dwóch dodatkowych ściereczek, dzięki którym tylko niewielka ilość pary będzie mieć bezpośredni kontakt z czyszczoną podłogą. Osoby, które chcą wyczyścić z kolei podłogi laminowane albo zwykłe parkiety, powinny ograniczyć ilość pary, dlatego też dobrze sprawdzą się tu parownice z funkcją regulacji ciśnienia.

Jakie myjki parowe do kafelek i glazury?

Przy wyborze nowej parownicy należy kierować się oczywiście wielkością danego pomieszczenia. Jeżeli myjka parowa będzie użytkowana przez profesjonalne firmy sprzątające, to warto postawić na urządzenia które mogą pochwalić się większym wydatkiem pary. Przy użytku domowym doskonale sprawdzą się mobilne myjki parowe albo popularny odkurzacz parowy.

Godna polecenia jest między innymi niezawodna parownica Junior Star Max 6 bar Tecnovap.

myjka parowa junior star max

Dobrym rozwiązaniem jest myjka parowa Evo 304 24/7 8 bar Tecnovap.

myjka parowa evo 304

Urządzenia tego typu zaspokoją oczekiwania nawet bardzo wymagających Pań domu. W zestawie producent oferuje specjalny czyścik do szyb, szczotki do mycia podłóg i niezawodną szczotkę do czyszczenia fug. Godna uwagi jest również lanca do dezynfekcji, dzięki której będzie można pozbyć się niebezpiecznych bakterii i wirusów. Parownice Tecnovap są jedną z tych inwestycji, która na pewno się zwróci i przyspieszy pracę sprzątania w domu, biurze czy hotelu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - opinie, średnia opinia: 5,00 z 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *